www.yuvutu.club

this article sex mature

Yokuşta Çekiş Neden Düşer?

LPG li araçta yokuşta çekişi düşüyor soruna yol açacak bir kaç neden vardır bu nedenleri elimizden geldiğince bu yazıda paylaşmak istedik. LPG li aracın performansı düşükse ilk olarak gaz ayarının düzgün olup olmadığını işi iyi bilen LPG ustasına kontrol ettirmeliyiz. Çünkü genelde LPG de çekiş sorunu gaz ayarının ve motora giren hava miktarının bilinçsiz şekilde ayarlanmasından dolayı ortaya çıkmaktadır.

LPG li araçta motora giren hava miktarı iyi ayarlanmazsa araçta aşırı derecede performas sorunu meydana gelip ve sorun ateşleme sisteminden kaynaklanıyor düşüncesiyle tecrübesiz LPG ustası tarafından araç sahibi motorcuya sevk edilir.

Karbüratörlü ve tek nokta enjeksiyonlu araçlarda gaz ayar ustasını iyi seçilmeli aksi halde motorcuya sevk edilerek gereksiz parça değişimi ve işçilik ücretlerini ödemek zorunda kalınıp ve araçta bulunan sorunun hala devam ettiği görülmektedir. Otogazlı araçların yokuşta çekişi düşüyor sorununun muhtemel sebeplerini açıklamış olduk.

Yokuşta Çekişi Düşüren Nedenler

1- Avans ve sente ayarı bozuk ise aracın çekişinde düşüklük meydana gelir.

2- Hava filtresi bilinçsiz yere değişip yeniden ayarlanmazsa aracın çekişi düşer.

3- Bujilerden birisi ve daha fazlası arızalı ise çekiş ve tekleme sorunu çıkar.

4- Şanzumanda bulunan baskı balata aşınıp ömürleri bitmek üzereyse özellikle yokuşta çekiş sorunu yaşanır.

5- LPG beyni ne bağlanan su hortumları sürekli devir-dayım olmayan yerden değilde yanlış yerden bağlandı ise motor soğukken tekleme ve çekiş sorunu ortaya çıkarır.

6- Nadiren de rastlansa aracın egzoz tıkalı olunca hem benzinde hemde LPG de aracın yokuşta çekişi düşük olup yakıt sarfiyatı artmaktadır.